A time managment, időgazdálkodás témája a legtöbb embert érinti. Engem biztosan. Több módszer is létezik, amivel a határidők tengerében vitorlát bonthatunk, de az a helyzet, hogy a legtöbb esetben ezek csak a felszíni problémákat oldják meg.
Nem hiszek a hatékony időgazdálkodásban! Persze nem volt ez mindig így. Sokkal jobban tetszik a prioritásmenedzsment fogalma, amit az Onlife Menedzsment Podcastből is megismerhetsz. Ha gondjaid vannak az idő helyes kihasználásával ez a 2 epizód biztosan hasznos lesz számodra:
- Onlife: Így kezeld a naptáradat 1 rész
- Így kezeld a naptáradat 2. rész (Spotify-on is meglesznek)
De a lényeg, amiről valóban írni akarok nem egészen erről szól. Egy réteggel lentebb mennék.
Tehát összegezve az eddigieket
- Vannak technikák, amivel az aktuális káoszt kezelheted
- Van módszer, ami segít az alapprobléma, az idő dimenziójában boldogulni
- Illetve van ez alatt (vagy fölött, kinek hogy tetszik) egy réteg ami pedig Rólad szól
Ez pedig a lelkiállapotod.
Ha túlterhelt, frusztrált, fáradt vagy, hajlamos lehetsz súlyosabban érzékelni a helyzetet. Előfordulhat, hogy úgy érzed olyan nagy a katyvasz, hogy ebből biztosan nem fogsz tudni kimászni.
Amikor már olyan stresszes a helyzet hogy kapkodsz és úgy sem sikerül helyreállnod, amikor egyre csak gyűlik a feladatok száma, viszont fogyni nem nagyon akar, kövesd a következő módszert:
Állj le
Nem az a problémád valószínűleg amit ilyen állapotban érzel. Nézz meg egy filmet, hallgass meg egy zenét, meditálj, bármit ami feltölti a mentális tartalékaid. Valószínűleg, amikor tényleg ellazulsz be fognak ugrani a megoldások, vagy egyszerűen csak összeáll a kép és rájössz hogy nem is olyan vészes a helyzet.
Minden másra ott a GTD 😉